Strona główna » Aktualności

Aktualności

andrzej_szeptycki_kondr%3F%3Fw.jpg

Greckokatolicka Droga Krzyżowa w Kalwarii Warmińskiej

POLSKA Default admin account19-03-2017. Komentarzy (0)
1-fot.i.kondrow.jpg

W Kościołach wschodnich III niedziela postu jest poświęcona adoracji Świętego Krzyża. Na Wschodzie Chrystus na krzyżu nigdy nie oddaje realizmu ciała wycieńczonego i martwego. W przeciwieństwie do rzymokatolicyzmu zafascynowanego krzyżem i cierpieniem, grekokatolicyzm nie widzi Jezusa opuszczonego w Jego człowieczeństwie, ale pełnego chwały Bożej.


Kard. Christoph Schönborn o duszpasterstwie rodzin i małżeństw

ŚWIAT Default admin account27-02-2017. Komentarzy (0)

Przed pułapką sprowadzania kwestii rozwodników żyjących w ponownych związkach jedynie do możliwości przyjmowania przez nich Komunii przestrzegł kard. Christoph Schönborn. Podkreślił, że „każdy przypadek jest wyjątkowy, a każda sytuacja małżeńska odmienna”. Austriacki hierarcha jest jednym z prelegentów na trwającym w Rzymie kursie dla proboszczów, zorganizowanym przez Trybunał Roty Rzymskiej.


Papież do proboszczów

ŚWIAT Default admin account27-02-2017. Komentarzy (0)

 

Niech waszą podstawową troską będzie dawanie świadectwa o łasce sakramentu małżeństwa i fundamentalnym znaczeniu rodziny – polecił Papież kapłanom, którzy na co dzień pracują na parafii, a w tym tygodniu uczestniczyli w kursie przygotowanym przez Trybunał Roty Rzymskiej. Dotyczył on nowych reguł procesu o orzekaniu nieważności małżeństwa.


Patriarcha Bartłomiej na Wielki Post

ŚWIAT,EKUMENIZM Default admin account27-02-2017. Komentarzy (0)
Meteory%20%2819%29.jpg

Przypadające 27 lutego u prawosławnych, jak też u grekokatolików, rozpoczęcie Wielkiego Postu patriarcha Konstantynopola Bartłomiej nazwał w specjalnym liście z tej okazji momentem najbardziej stosownym, aby dusza ludzka zwróciła się do Boga.


Różnica zdań z papieżem – kard. Gerhard Müller

ŚWIAT Default admin account27-02-2017. Komentarzy (0)

Żyć miłosierdziem oznacza żyć Ewangelią w całej jej pełni. Bóg nie jest bezdusznym prawodawcą, lecz Bogiem obecnym i bliskim – powiedział kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Repubblica.


Strona 1 z 156

< Poprzednie Następne > ArchiwumRSS


Rss Facebook Twitter Digg Wykop
  Odsłon: 185670

  • Boh Hospod' i jawysia nam

  • Wseczestnyj łyk premudrych apostoł

  • Weczirnia i Utrenia

  • Polijełej


No polls available at this time.

clopidogrel 75 mg kaufen